CFM40C480-DR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFM40C480-DR
Manufacturer
Cincon
Description
AC/DC CONVERTER 48V 40W
Stock
6
In Stock :
6
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
Efficiency :
87%
Current - Output (Max) :
834mA
Applications :
ITE (Commercial)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
40W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Factory Lead Time :
7 Weeks
Voltage - Isolation :
4.242kV
Feature :
Universal Input
Operating Temperature :
0°C~70°C With Derating
Voltage - Output 1 :
48V