CFM14JT91K0
Mfr.Part #
CFM14JT91K0
Description
RES 91K OHM 5% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
1.7mm
Resistance :
91kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Tolerance :
±5%
Lead Free
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Military Standard :
Not
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Axial, Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Packing Method :
TR
Datasheets
CFM14JT91K0
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JT91K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 91kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,