CFM14JT62K0
Mfr.Part #
CFM14JT62K0
Description
RES 62K OHM 5% 1/4W AXIAL
Stock
40
In Stock :
40
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Lead Free
HTS Code :
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Resistance :
62kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Axial
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
1.7mm