CFM14JT24K0
Mfr.Part #
CFM14JT24K0
Description
RES 24K OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Diameter :
1.7mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
24kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
CFM14JT24K0
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JT24K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 24kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,