CFM12JA47R0
Mfr.Part #
CFM12JA47R0
Description
RES 47 OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±5%
Power Rating :
500mW
Max Power Dissipation :
500mW
Working Voltage :
350V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Diameter :
2.3mm
Published :
Resistance :
47Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFM12JA47R0
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA47R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 47Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,