CF1JT47K0
Mfr.Part #
CF1JT47K0
Description
RES 47K OHM 5% 1W AXIAL
HTS Code :
Published :
Working Voltage :
500V
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.177Diax0.433L 4.50mmx11.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Wire
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistance :
47kOhm
Diameter :
4.5mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
CF1JT47K0
Stackpole Electronics, Inc. CF1JT47K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 47kOhm, Carbon Film,