CEI122NP-8R2MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CEI122NP-8R2MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 8.2UH 4A 30 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Shielded
Current Rating :
4A
Pbfree Code :
yes
Current - Saturation :
3.8A
Height :
3mm
Radiation Hardening :
No
Published :
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
100kHz
Series :
CEI122
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
30mOhm Max
ECCN Code :
EAR99
Max DC Current :
4A
Inductance :
8.2μH
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Nonstandard
Depth :
12.8mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CEI122NP-8R2MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD