CDRH6D28NP-3R0NC
Mfr.Part #
CDRH6D28NP-3R0NC
Description
FIXED IND 3UH 3A 24 MOHM SMD
Depth :
7mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Weight :
400.011771mg
Height :
3mm
Termination :
SMD/SMT
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
3μH
yes
Lead Free :
Lead Free
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
24mOhm Max
Number of Functions :
1
Published :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.264Lx0.264W 6.70mmx6.70mm
Max DC Current :
3A
Test Frequency :
100kHz
Packing Method :
TR
Tolerance :
±30%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Current Rating :
3A
Series :
CDRH6D28
Military Standard :
Not
1 (Unlimited)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Number of Terminations :
2
DC Current :
3A
Datasheets
CDRH6D28NP-3R0NC
Sumida Corporation CDRH6D28NP-3R0NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD