CD90ZU2GA222MYAKA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CD90ZU2GA222MYAKA
Manufacturer
TDK Corporation
Description
CAP CER 2200PF 440V Z5U
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.374Dia 9.50mm
Feature :
High Voltage
Tolerance :
±20%
Ratings :
X1
Temperature Coefficient :
Z5U
Capacitance :
2200pF
Height Seated (Max) :
0.390 9.90mm
Operating Temperature :
10°C~85°C
Applications :
Safety
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
440V
Series :
CD
Datasheets
CD90ZU2GA222MYAKA
CD Radial Disc Ceramic Capacitor 0.374Dia 9.50mm Z5U ±20% 2200pF