CD105-221KC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CD105-221KC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220UH 660MA 730MOHM SM
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Published :
Height Seated (Max) :
0.228 5.80mm
DC Resistance (DCR) :
730mOhm Max
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.394Lx0.354W 10.00mmx9.00mm
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Max Operating Temperature :
100°C
Length :
10.0076mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Unshielded
Material - Core :
Ferrite
Current Rating :
660mA
Current Rating (Amps) :
660mA
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
5.25MHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Test Frequency :
1kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
CD105
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
220μH
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Width :
8.9916mm
Datasheets
CD105-221KC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD