C7750RJT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C7750RJT
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 750 OHM 5% 7W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Tape and Box (TB)
Published :
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.335Diax0.866L 8.50mmx22.00mm
Composition :
Wirewound
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~200°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
C, CGS
Package / Case :
Axial
Resistance :
750Ohm
Power (Watts) :
7W
Datasheets
C7750RJT
TE Connectivity AMP Connectors C7750RJT
750Ohm, 7W, Wirewound,