C2012X6S1E225M125AC
Mfr.Part #
C2012X6S1E225M125AC
Description
CAP CER 2.2UF 25V X6S 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
2.2μF
Case Code (Metric) :
Thickness :
1.4478mm
Weight :
5.499807mg
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height :
1.25mm
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
12 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Temperature Characteristics Code :
X6S
Temperature Coefficient :
X6S
C
Depth :
1.25mm
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Length :
2mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
25V