C1608NP0709CGTS
Mfr.Part #
C1608NP0709CGTS
Description
CAP CER 7PF 50V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
7 pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Package :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Features :
Series :
C1608NP0_S
Datasheets
C1608NP0709CGTS
ICM C1608NP0709CGTS
C1608NP0_S 7 pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)