C1005NP0308AGTS
Mfr.Part #
C1005NP0308AGTS
Manufacturer
ICM
Description
CAP CER 0.3PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer :
ICM
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series :
C1005NP0_S
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Lead Spacing :
Lead Style :
Product Status :
Active
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.05pF
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Ratings :
Capacitance :
0.3 pF
Features :
Datasheets
C1005NP0308AGTS
ICM C1005NP0308AGTS
C1005NP0_S 0.3 pF 50V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G, NP0 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)