C06CF9R1B-9ZN-X1T
Mfr.Part #
C06CF9R1B-9ZN-X1T
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
800μm
Capacitance :
9.1pF
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
250V
Dissipation Factor :
0.05 %
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
C06CF9R1B-9ZN-X1T
Knowles Precision C06CF9R1B-9ZN-X1T
CF 9.1pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
C06CF9R1B-9ZN-X1T Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 250V.
C06CF9R1B-9ZN-X1T Features
a size/dimension of 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V