C06CF0R3B-9ZN-X1T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C06CF0R3B-9ZN-X1T
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0603
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
26 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±0.1pF
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Series :
CF
Capacitance :
0.3pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
C06CF0R3B-9ZN-X1T
Knowles Precision C06CF0R3B-9ZN-X1T
CF 0.3pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
C06CF0R3B-9ZN-X1T Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C06CF0R3B-9ZN-X1T Features
a size/dimension of 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm