C06CF7R5B-9UN-X1T
Mfr.Part #
C06CF7R5B-9UN-X1T
Tape and Reel (TR)
Height :
800μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
250V
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
7.5pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Datasheets
C06CF7R5B-9UN-X1T
Knowles Precision C06CF7R5B-9UN-X1T
CF 7.5pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
C06CF7R5B-9UN-X1T Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 250V - Rated DC.
C06CF7R5B-9UN-X1T Features
a size/dimension of 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V