C0603NP0470FFTS
Mfr.Part #
C0603NP0470FFTS
Manufacturer
ICM
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
ICM
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V
Features :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Lead Style :
Capacitance :
47 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
C0603NP0470FFTS
ICM C0603NP0470FFTS
47 pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)