C0603NP0330FDTS
Mfr.Part #
C0603NP0330FDTS
Manufacturer
ICM
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 10V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
ICM
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±1%
Capacitance :
33 pF
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
10V
Series :
C0603NP0_S
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
C0603NP0330FDTS
ICM C0603NP0330FDTS
C0603NP0_S 33 pF 10V Ceramic Capacitor ±1% C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)