BZB84-B4V3215
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BZB84-B4V3215
Manufacturer
Nexperia
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet
Download
Description
NOW NEXPERIA BZB84-B4V3 - ZENER
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
Specialized ICs
Max Reverse Leakage Current :
3μA
Impedance :
90Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Test Current :
5mA
Polarity :
Unidirectional
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Number of Pins :
3
Diode Type :
ZENER DIODE
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C
Pin Count :
3
Terminal Position :
Dual
Element Configuration :
Common Anode
Max Power Dissipation :
300mW
Number of Terminations :
Number of Elements :
2
Reference Voltage :
4.3V
ECCN Code :
EAR99
Current - Reverse Leakage @ Vr :
3μA @ 1V
Diode Element Material :
SILICON
Factory Lead Time :
4 Weeks
Configuration :
1 Pair Common Anode
Impedance-Max :
90Ohm
Published :
Voltage Tol-Max :
2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
ESD Protection :
No
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Zener Voltage :
4.3V