B72220S0321K151
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B72220S0321K151
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Metal
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 510V 8KA DISC 20MM
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Package / Case :
Metal
Tolerance :
10%
Max Surge Current :
8kA
Termination :
Radial
Capacitance :
720pF
Lead Pitch :
10mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Current Rating :
100A
Voltage - Rated DC :
420V
Weight :
14.999988g
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Clamping :
840V
Max Operating Temperature :
85°C
Packaging :
Tape and Reel
Voltage - Rated AC :
320V
Diameter :
20mm