B72207S0200K103
Mfr.Part #
B72207S0200K103
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Disc 7mm
Datasheet
Download
Description
7MM, 20VAC, 10%, STANDARD
Product Category :
Mounting Type :
Through Hole
Maximum DC Volts :
26V
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Energy :
1.3J
Current - Surge :
250A
Maximum AC Volts :
20V
Varistor Voltage (Max) :
36.3V
Package / Case :
Disc 7mm
Capacitance @ Frequency :
1600pF @ 1kHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Varistor Voltage (Typ) :
33V
Number of Circuits :
1
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Min) :
29.7V
Series :
Standard
Datasheets
B72207S0200K103
Introducing EPCOS (TDK) B72207S0200K103 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 7mm, Operating Temperature:-40°C~105°C TA, B72207S0200K103 pinout, B72207S0200K103 datasheet PDF, B72207S0200K103 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72207S0200K103 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.