B43547C9277M080
Mfr.Part #
B43547C9277M080
Diameter :
35 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
Lead Spacing :
10 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Number of Pins :
2 Pin
Length :
30 mm
Tolerance :
20 %
Test Frequency :
100 Hz
Capacitance :
270 uF
Series :
B43547C
ESR :
190 mOhms
Ripple Current :
1.86 A
Datasheets
B43547C9277M080
Introducing Unclassified EPCOS (TDK) B43547C9277M080 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:2 Pin, Type:Long Life Capacitors, B43547C9277M080 pinout, B43547C9277M080 datasheet PDF, B43547C9277M080 amp .Beyond Unclassified EPCOS (TDK) B43547C9277M080 ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
B43547C 270 uF Capacitor 20 % 1.86 A