B43547C5227M062
Mfr.Part #
B43547C5227M062
Diameter :
35 mm
Termination Style :
Snap in
RoHS :
Details
Number of Pins :
3 Pin
Series :
B43547C
Test Frequency :
100 Hz
Tolerance :
20 %
ESR :
340 mOhms
Ripple Current :
1.65 A
Product Status :
Active
Capacitance :
220 uF
Length :
30 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
Package :
Tray
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In
Packaging :
Bulk
Brand :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Datasheets
B43547C5227M062
Introducing Unclassified EPCOS (TDK) B43547C5227M062 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:3 Pin, Type:Long Life Capacitors, B43547C5227M062 pinout, B43547C5227M062 datasheet PDF, B43547C5227M062 amp .Beyond Unclassified EPCOS (TDK) B43547C5227M062 ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
B43547C 220 uF Capacitor 20 % Bulk 1.65 A