B43547C5157M062
Mfr.Part #
B43547C5157M062
ESR :
500 MOhms
Subcategory :
Capacitors
Accessory Type :
Color Coding Plate
Number of Pins :
3 Pin
Capacitance :
150 uF
Tolerance :
20 %
Diameter :
35 mm
Test Frequency :
100 Hz
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Series :
B43547C
Ripple Current :
1.22 A
For Use With :
Souriau MQuick Series Rectangular Connectors
Length :
25 mm
Datasheets
B43547C5157M062
Introducing Unclassified EPCOS (TDK) B43547C5157M062 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Long Life Capacitors, Number of Pins:3 Pin, B43547C5157M062 pinout, B43547C5157M062 datasheet PDF, B43547C5157M062 amp .Beyond Unclassified EPCOS (TDK) B43547C5157M062 ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
B43547C 150 uF Capacitor 20 % 1.22 A