B43544A6477M062
Mfr.Part #
B43544A6477M062
Number of Pins :
3 Pin
Test Frequency :
100 Hz
ESR :
180 mOhms
Type of electric connection :
Plug-in connection
Series :
B43544A
Capacitors
Packaging :
Bulk
Tolerance :
20 %
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Ripple Current :
2.52 A
Product Status :
Active
Voltage type for actuating :
DC
RoHS :
Details
Package :
Tray
Diameter :
35 mm
Length :
55 mm
Rated control supply voltage at DC :
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Brand :
Capacitance :
470 uF
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In
Datasheets
B43544A6477M062
Introducing Unclassified EPCOS (TDK) B43544A6477M062 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:3 Pin, Type:Long Life Capacitors, B43544A6477M062 pinout, B43544A6477M062 datasheet PDF, B43544A6477M062 amp .Beyond Unclassified EPCOS (TDK) B43544A6477M062 ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EPCOS (TDK) B43544A6477M062
B43544A 470 uF Capacitor 20 % Bulk 2.52 A