B43541C8127M080
Mfr.Part #
B43541C8127M080
Description
CAP ALUM SNAP
Product Category :
Unclassified
Diameter :
35 mm
Lead Spacing :
10 mm
RoHS :
Details
Subcategory :
Capacitors
ESR :
970 mOhms
Packaging :
Bulk
Product :
General Purpose Electrolytic Capacitors
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Termination Style :
Snap in
Length :
30 mm
Product Type :
Electrolytic Capacitors
Test Frequency :
100 Hz
Number of Pins :
2 Pin
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Series :
B43541C
Product Status :
Active
Brand :
Package :
Tray
Tolerance :
20 %
Ripple Current :
1.3 A
Capacitance :
120 uF
Type :
Long Life Capacitors
Datasheets
B43541C8127M080
Introducing Unclassified EPCOS (TDK) B43541C8127M080 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:2 Pin, Type:Long Life Capacitors, B43541C8127M080 pinout, B43541C8127M080 datasheet PDF, B43541C8127M080 amp .Beyond Unclassified EPCOS (TDK) B43541C8127M080 ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EPCOS (TDK) B43541C8127M080
B43541C 120 uF Capacitor 20 % Bulk 1.3 A