B37871K5152J070
Mfr.Part #
B37871K5152J070
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 50V NP0 1206
Ceramic Capacitors
Custom Capabilities :
Alternative Capacitance Available On Req
Applications :
Automotive
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Unknown
Height :
0.8mm
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated :
50V
Width :
1.6mm
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
B37871K
Tolerance :
±5%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm