B37871K5152J060
Mfr.Part #
B37871K5152J060
Description
CAP CER 1500PF 50V NP0 1206
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
HTS Code :
Thickness :
889μm
Width :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Series :
B37871(50V,JTOL)
Capacitance :
1.5nF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Custom Capabilities :
Alternative Capacitance Available On Req
Multilayer :
yes
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Height :
1.3mm