AU02ZD105MAG2A
Mfr.Part #
AU02ZD105MAG2A
Description
CAP CER 1UF 10V X5R 0402
Temperature Coefficient :
X5R
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Capacitance :
1μF
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
AU02ZD105MAG2A
KYOCERA AVX AU02ZD105MAG2A
AU 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X5R ±20% 1muF