ATO-75-B225-D16
Mfr.Part #
ATO-75-B225-D16
Size / Dimension :
1.606 L x 1.307 W (40.80mm x 33.20mm)
Frequency Range :
50Hz ~ 60Hz
Height - Seated (Max) :
2.209 (56.10mm)
ET (Volt-Time) :
Current Rating (Amps) :
75 A
Datasheets
ATO-75-B225-D16
  • Pulse Electronics
    CURR SENSE XFMR 1:50 20A SMD
  • Pulse Electronics
    CURR SENSE XFMR 1:100 20A SMD
  • Murata Power Solutions
    CURR SENSE XFMR 10A T/H
  • Triad Magnetics
    CURR SENSE XFMR 1:500 30A T/H
  • Triad Magnetics
    CURR SENSE XFMR 1:166 10A T/H