AT20-0107
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AT20-0107
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Package / Case
CR-13
Datasheet
Download
Description
ATTENUATOR,DIGITAL,
Stock
27
In Stock :
27
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
Attenuators
Package / Case :
CR-13
Insertion Loss :
3.2 dB
Number of Bits :
6 bit
RoHS :
Non-Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Attenuation :
31.5 dB
Technology :
Si
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Number of Pins :
24
Product Type :
Attenuators
Number of Terminals :
24
Product Status :
Active
Packaging :
Bulk
Impedance :
50 Ohms
Power Supplies :
5,-5/-8 V
Package :
Tray
ELV :
Compliant
Power (Watts) :
Brand :
MACOM
Attenuation Value :
0.5dB ~ 31.5dB
Mounting Feature :
Surface Mount
Frequency Range :
0 Hz ~ 2 GHz
Mounting Style :
SMD/SMT
Maximum VSWR :
1.8:1
Operating Supply Voltage :
5 V
Surface Mount :
yes
MACOM
Product Category :
Subcategory :
Wireless and RF Integrated Circuits
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Series :
Datasheets
AT20-0107
MACOM Technology Solutions AT20-0107
AT20-0107 datasheet pdf and Unclassified product details from MA-COM stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1PF 20% 50V SMD