ASR-SID480D40RL
Mfr.Part #
ASR-SID480D40RL
Package / Case
Module
Description
DUAL POLE PANEL MOUNTED DC TO AC
Stock
14
In Stock :
14
Voltage - Load :
24 V ~ 530 V
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Circuit :
SPST-NO (1 Form A) x 2
Load Current :
40 A
Package / Case :
Module
Output Type :
AC
Series :
SID
Voltage - Input :
4 ~ 15VDC
Datasheets
ASR-SID480D40RL
Altran Magnetics, Inc. ASR-SID480D40RL
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V