AQ11EM100FA7WE
Mfr.Part #
AQ11EM100FA7WE
Description
CAP CER 10PF 150V 0505
Packing Method :
WAFFLE PACK
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tray
Size Code :
Capacitance :
10pF
HTS Code :
Series :
AQ
Temperature Coefficient :
M
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
150V
Thickness :
1.4478mm
Height :
1.4mm