AQ115A101JS1WE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQ115A101JS1WE
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 50V 0505
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tray
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
AQ
Voltage - Rated :
50V
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
100pF
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±5%
Thickness :
1.4478mm
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Temperature Coefficient :
A
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
AQ115A101JS1WE
KYOCERA AVX AQ115A101JS1WE
AQ 100pF 50V Ceramic Capacitor ±5% A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
AQ115A101JS1WE Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is A and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
AQ115A101JS1WE Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm