AQ11EA5R6BA7WE
Mfr.Part #
AQ11EA5R6BA7WE
Description
CAP CER 5.6PF 150V 0505
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
5.6pF
Voltage - Rated DC :
150V
Depth :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Case Code (Imperial) :
Thickness :
1.4478mm
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tray
Height :
1.4mm