AQ11EA470JA7WE
Mfr.Part #
AQ11EA470JA7WE
Description
CAP CER 47PF 150V 0505
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tray
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e4
Tolerance :
±5%
Thickness :
1.4478mm
Height :
0.979mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Depth :
1.4mm
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated DC :
150V
ROHS3 Compliant
Datasheets
AQ11EA470JA7WE
KYOCERA AVX AQ11EA470JA7WE
AQ 47pF Ceramic Capacitor ±5% A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
AQ11EA470JA7WE Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is A.Powered by voltage of 150V, it can be operated with a voltage of rated DC.
AQ11EA470JA7WE Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V