AQ11EA3R3CA1WE
Mfr.Part #
AQ11EA3R3CA1WE
Description
CAP CER 3.3PF 150V 0505
Packaging :
Tray
Tolerance :
±0.25pF
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e4
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Height :
1.4mm
Thickness :
1.4478mm
Voltage - Rated DC :
150V
Depth :
1.4mm
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
3.3pF
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
HTS Code :
Datasheets
AQ11EA3R3CA1WE
KYOCERA AVX AQ11EA3R3CA1WE
AQ 3.3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
AQ11EA3R3CA1WE Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is A.Powered by voltage of 150V, it can be operated with a voltage of rated DC.
AQ11EA3R3CA1WE Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V