APSA00070748100M00
Mfr.Part #
APSA00070748100M00
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
1.78 A
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Inductance :
10 µH
Size / Dimension :
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
DC Resistance (DCR) :
43.2mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
1.3A
Frequency - Self Resonant :
Chilisin Electronics APSA00070748100M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD