APSA00060630150M00
Mfr.Part #
APSA00060630150M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Features :
Type :
Drum Core, Wirewound
Current - Saturation (Isat) :
1A
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
DC Resistance (DCR) :
89.4mOhm Max
Product Status :
Active
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
1.4 A
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Series :
APSA
Frequency - Self Resonant :
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
15 µH
Size / Dimension :
0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Material - Core :
Ferrite
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Q @ Freq :
Chilisin Electronics APSA00060630150M00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD