ANT-418-CW-RAH
Mfr.Part #
ANT-418-CW-RAH
Description
RF ANT 418MHZ WHIP RA RP-SMA MAL
Antenna Type :
Whip, Right Angle
Published :
Impedance :
50Ohm
Termination :
RP-SMA Male
VSWR :
1.9
Factory Lead Time :
6 Weeks
Bandwidth :
15MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Connector Mount
Series :
RAH
RF Family/Standard :
General ISM
Number of Bands :
1
Frequency Range :
410MHz~426MHz
Height :
46.99mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
418MHz
Packaging :
Bulk
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Gain :
-6.1dBi
Diameter :
8mm
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
Datasheets
ANT-418-CW-RAH
Introducing RF Antennas Linx Technologies ANT-418-CW-RAH from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Bandwidth:15MHz, Mounting Type:Connector Mount, Gain:-6.1dBi, ANT-418-CW-RAH pinout, ANT-418-CW-RAH datasheet PDF, ANT-418-CW-RAH amp .Beyond RF Antennas Linx Technologies ANT-418-CW-RAH ,we also offer FXP831.07.0100C, FXP830.07.0100C, FXP830.24.0100B, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Linx Technologies ANT-418-CW-RAH
1 Bands Whip, Right Angle UHF 300MHz~1GHz Connector Mount RP-SMA Male -6.1dBi Bulk Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems