ANT-1.4-CW-HW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ANT-1.4-CW-HW
Manufacturer
Linx Technologies
Description
RF ANT 1.4GHZ WHIP STR RP-SMA ML
Manufacturer :
Linx Technologies
Product Category :
RF Antennas
Packaging :
Bulk
VSWR :
2
Frequency (Center/Band) :
1.4GHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency Group :
UHF 1GHz~2GHz
Gain :
0.7DBI
Frequency Range :
1.35GHz~1.45GHz
Termination :
RP-SMA Male
Number of Bands :
1
Height :
119.9896mm
Series :
HW
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Antenna Type :
Whip, Straight
Mounting Type :
Connector Mount
Datasheets
ANT-1.4-CW-HW
Linx Technologies ANT-1.4-CW-HW
1 Bands Whip, Straight UHF 1GHz~2GHz Connector Mount RP-SMA Male 1.4GHz 0.7dBi Bulk