AMT33-S2-11
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMT33-S2-11
Manufacturer
Altech Corporation
Description
RELAY TIME DELAY 999DAYS 5A 250V
Manufacturer :
Altech Corporation
Product Category :
Time Delay Relays
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Series :
AMT
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Supply :
110V~240VAC
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Timing Adjustment Method :
Up/Down Digit Keys
Function :
Programmable (Multi-Function)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination Style :
Plug In, 11 Pin (Octal)