AMA65UR1-240200Y
Mfr.Part #
AMA65UR1-240200Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 48W
Region Utilized :
North America
Base Product Number :
AMA65
Current - Output (Max) :
2A
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Form :
Wall Mount (Class II)
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Standard Number :
Size / Dimension :
4.15" L x 1.65" W x 3.41" H (105.4mm x 42.0mm x 86.5mm)
Voltage - Output :
24V
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Input Connector :
NEMA 1-15P
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
ITE (Commercial)
Series :
AMA65-Y
Input Type :
Fixed Blade
Power (Watts) :
48 W