AMA65UR1-190342Y
Mfr.Part #
AMA65UR1-190342Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 19V 65W
Input Connector :
NEMA 1-15P
Region Utilized :
North America
Current - Output (Max) :
3.42A
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
65 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Approval Agency :
CE, UL
Size / Dimension :
4.15" L x 1.65" W x 3.41" H (105.4mm x 42.0mm x 86.5mm)
Voltage - Output :
19V
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C