AMA65UK2-240200Y
Mfr.Part #
AMA65UK2-240200Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 48W
Voltage - Output :
24V
Standard Number :
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Size / Dimension :
4.15" L x 1.65" W x 3.41" H (105.4mm x 42.0mm x 86.5mm)
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Power (Watts) :
48 W
Current - Output (Max) :
2A
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Input Connector :
NEMA 1-15P
Form :
Wall Mount (Class II)
Region Utilized :
North America
Approval Agency :
CE, UL
Output Connector :
Barrel Plug Locking, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Weight :
0.661 lb (300.00 g)
No Load Power Consumption :
210mW (Max)