AMA65ER4-120500Y
Mfr.Part #
AMA65ER4-120500Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 60W
Product Category :
Approval Agency :
CE, UL
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Weight :
0.661 lb (300.00 g)
Voltage - Output :
12V
Input Connector :
CEE 7/16
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Size / Dimension :
4.15" L x 1.65" W x 3.89" H (105.4mm x 42.0mm x 98.8mm)
Current - Output (Max) :
5A
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
Europe
Power (Watts) :
60 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC