AMA65ER3L-190342Y
Mfr.Part #
AMA65ER3L-190342Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 19V 65W
Region Utilized :
Europe
Current - Output (Max) :
3.42A
Power (Watts) :
65 W
Series :
AMA65-Y
Input Connector :
CEE 7/16
Product Status :
Active
Base Product Number :
AMA65
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Voltage - Output :
19V
Form :
Wall Mount (Class II)
Size / Dimension :
4.15" L x 1.65" W x 3.89" H (105.4mm x 42.0mm x 98.8mm)
Input Type :
Fixed Blade
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm