AMA65ER2-190342Y
Mfr.Part #
AMA65ER2-190342Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 19V 65W
Power (Watts) :
65 W
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Size / Dimension :
4.15" L x 1.65" W x 3.89" H (105.4mm x 42.0mm x 98.8mm)
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Input Connector :
CEE 7/16
Approval Agency :
CE, UL
Voltage - Output :
19V
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
Europe
Current - Output (Max) :
3.42A