AMA65ER1-240200Y
Mfr.Part #
AMA65ER1-240200Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 48W
Polarization :
Positive Center
Size / Dimension :
4.15" L x 1.65" W x 3.89" H (105.4mm x 42.0mm x 98.8mm)
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Input Connector :
CEE 7/16
Power (Watts) :
48 W
Current - Output (Max) :
2A
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Region Utilized :
Europe
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Voltage - Output :
24V
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm